Konfiguracja: Automatyczna aktualizacja

Z TaxMachine - dokumentacja
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Poziom wyżej: Konfiguracja programu TaxMachine

Automatyczna aktualizacja programu

Program TaxMachine 2 aktualizuje się automatycznie przez internet, nie jest wymagana żadna konfiguracja. Sprawdzenie dostępności aktualizacji następuje przy każdym uruchomieniu programu.

Możliwe jest także ręczne uruchomienie sprawdzania aktualizacji, służy do tego przycisk Sprawdź aktualizacje na zakładce Konfiguracja w głównym oknie programu.

Aktualizacje.png


Przebieg aktualizacji

Pobieranie aktualizacji następuje w tle, postęp tej operacji jest wyświetlany na pasku statusu głównego okna programu. Jeżeli aktualizowane są pliki wykonywalne to program poinformuje o pobraniu instalatora i zaproponuje ponowne uruchomienie programu w celu przeprowadzenia instalacji.

Problemy z automatyczną aktualizacją

Czasami mogą wystąpić problemy z automatyczną aktualizacją. Ich źródłem w większości przypadków są programy antywirusowe lub zapory sieciowe. Mogą one blokować pobieranie z naszego serwera aktualizacyjnego pliku update.ucf, czyli pliku z aktualną listą plików programu TaxMachine. Blokada może też wystąpić później, już w trakcie pobierania aktualizacji.

Możliwe rozwiązania tego problemu:

  • wyłączenie antywirusa i/lub zapory na czas aktualizacji,
  • dodanie programu TaxMachine do listy zaufanych programów w antywirusie lub zaporze,
  • przeprowadzenie ręcznej aktualizacji.

Może się też zdarzyć, że połączenie będzie zablokowane gdzieś dalej w sieci, poza naszym komputerem lub siecią. Jedyne co można w tym przypadku zrobić to wykonać ręczną aktualizację.

Ręczna aktualizacja programu

W przypadku gdy automatyczna aktualizacja nie działa lub na komputerze nie mamy dostępu do internetu można przeprowadzić aktualizację ręczną. Robi się to poprzez pobranie najnowszego instalatora programu z naszej strony i ponowną instalację bez wcześniejszego odinstalowania. Nowy instalator zaktualizuje wszystkie stare pliki i wgra nowe. Instalator nie dotyka plików bazy danych, tak więc nie trzeba się martwić, że coś się z nią stanie.

Zobacz też