Czy baza danych jest kasowana przy deinstalacji, jak zabezpieczyć bazę przy reinstalacji systemu?

Z TaxMachine - dokumentacja
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Poziom wyżej: TaxMachine:Często zadawane pytania

Podczas deinstalacji programu plik lokalnej bazy danych, LocalDB.tdb, nie jest kasowany i zostaje w katalogu programu. Jeżeli program będzie zainstalowany ponownie to wszystkie formularze i inne dane będą na swoim miejscu.

Należy jednak uważać podczas ręcznego kasowania katalogów, najlepiej przed skasowaniem całego Program Files przenieść katalog TaxMachine w inne miejsce i po przeinstalowaniu systemu ponownie go tam umieścić. Innym rozwiązaniem zabezpieczającym przed przypadkowym skasowaniem bazy danych jest instalowanie programu w innym katalogu niż Program Files, takim który nie jest kasowany przed reinstalacją systemu.

Program nie wymaga instalowania, tak więc po reinstalacji systemu można go od razu uruchomić, jednak aby automatycznie odtworzyć ikonki można program zainstalować jeszcze raz w tym samym katalogu.

Podobnie należy postępować z serwerem TreeDB, należy pamiętać że bazy danych mogą być w innym katalogu niż serwer oraz że serwer wymaga ponownej instalacji jako serwis systemowy, dlatego po reinstalacji należy zainstalować serwer w tym samym katalogu.